Koçfinans’tan Yeni Bir Uygulama : Bayi Finansmanı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Koçfinans’tan yeni bir uygulama: Bayi Finansmanı

Koçfinans, kredi kullanım şartlarının zorlaştığı ekonomik ortamda, bayilerin araç stokları için gerekli olan finansman ihtiyaçlarını karşılamaları adına, “Bayi Finansmanı” iş modelini geliştirdi.

Türkiye’de ilk defa Koçfinans tarafından uygulanan Bayi Finansmanı’nın amacı perakende kredi hacmini desteklemek. Önümüzdeki günlerde Bayi Finansmanı’nın DBS sisteminin yerine geçebileceği ön görülüyor. Bayilerin perakende krediler, sigorta, kasko gibi ihtiyaçlarının dışında finansman ihtiyaçlarını da karşılayarak tam bir işbirliği sağlamayı hedefleyen Koçfinans, bu uygulama ile banka limitlerine ek limitler vererek bayilerin toplam limitlerini artırıyor ve banka limitlerinin kullanılabilirliğini destekliyor.

Koçfinans, Bayi Finansmanı uygulaması kapsamında, Sıfır Araç Finansmanı (SAF), İkinci El Alım Finansmanı (İAF) ve Takas Finansmanı (TAF) olarak 30-180 gün vade aralığında olmak üzere, 3 farklı ürün geliştirerek bayilere en etkili finansal çözümü sunmayı hedefliyor. Sıfır Araç Finansmanı’nda, rehinsiz ve aynı gün para çıkışı sağlanan bir model ile işlem gerçekleştirirken, İkinci El Alım Finansmanı’nda ve Takas Finansmanı’nda, araç rehinli ve yine aynı gün para çıkışlı bir model üzerine çalışmalarını konumlandırarak sektöre destek vermeye devam ediyor.

Koçfinans, filo kredilerine ağırlık veriyor

Koçfinans,  taşıt pazarında, hacmi her geçen gün büyüyen kiralama ve filo satışlarına özel tasarladığı kredi süreçleri ile odak alanına bu işlerin finansmanını da alarak, kredi portföyünü çeşitlendirmeye ve büyütmeye devam ediyor. Perakende kredilerde distribütörleri ve bayileri temas noktası olarak belirlerken, filo kredilerinde müşteriler ile anlaşma sağlayarak her marka araçta, ihtiyaca yönelik vade ve ödeme planları ile  kredi hizmeti sunuyor.  Bu strateji ile nihai tüketiciyle temas halinde olan Koçfinans, 2014’te bir önceki yıla göre iş hacmini ikiye katladı. Koçfinans, kredi açılışından rehin kaldırma aşamasına kadar ilgili müşterilere özel sunduğu kaliteli hizmet ile ön plana çıkıyor.

Otokoç Ankara’dan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na  20 araç

Otokoç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na 15’i çöp kamyonu, 5’i arazöz olmak üzere 20 araç teslim etti.

Otokoç ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın işbirliği sonucunda 20 araç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katıldığı teslim töreni, Otokoç Otomotiv Kamu Satış Müdürü Can Atagün’ün katılımıyla Ankara’da gerçekleşti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın alımlarının yıl sonuna kadar devam etmesi ve bu kapsamda 250 araç daha alması bekleniyor.

Otokoç’tan alımı yapılan araçlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ilçelere dağıtılıyor. Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Otokoç, Türkiye’deki Ford Trucks marka kamyonların yüzde 20’inin satışını tek başına gerçekleştiriyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next