Bayraktar Grubu Çalışanları, Meslek Lisesi Öğrencilerinin “Gönüllü Koçu”Ooldu Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Bayraktar grubu çalışanları, meslek lisesi öğrencilerinin “gönüllü koçu” oldu

Bayraktar Grubu, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin (ÖSGD) Meslek Lisesi Koçları Programı’na destek vererek, öğrencilerin kendilerini geliştirme ve iş hayatına hazırlanmalarına katkı sağlıyor. Bayraktar Grubu çalışanları, işbirliğinin ilk yılında İstanbul ve İzmir’de toplam 60 meslek lisesi öğrencisine koçluk yaptı. Ayrıca koçluk desteği alan öğrencilere, Bayraktar Grubu’nda staj yapma imkânı sağlanacak.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin (ÖSGD) yürüttüğü Meslek Lisesi Koçları Programı’na katkı sağlayan Bayraktar Grubu, ilk eğitim dönemini tamamladı. Bayraktar Grubu’nun 12 çalışanı gönüllü olarak, toplam 60 meslek lisesi öğrencisinin koçluğunu üstlendi. Programın ilk yılında, İstanbul Büyükhanlı Ticaret Meslek Lisesi ve İzmir Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi 11’inci sınıf öğrencilerine koçluk verildi. Program 12. sınıfta da devam edecek.

Öğrencilere, 2013-2014 öğrenim yılında “Kendini Keşfetme, Hayata Uyum Sağlama” başlığı altında “Güvenle Hedefe Doğru”, “Zaman Yönetimi”, “Sürekli Öğrenme ve Gelişme”, “Sorumlu Vatandaşlık” konularında koçluk verildi. Bayraktar Grubu çalışanları, gelecek öğrenim yılında da yine aynı öğrencilere “İş Hayatına Hazırlık” başlığı altında, “Ekip Çalışması”, “Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri”, “Problem Çözme” ve “İş Etiği” konularında koçluk verecek.

Bayraktar Grubu’nda staj imkânı sağlandı

Bayraktar Grubu İnsan Kaynakları Departmanı, koçluk desteği alan öğrencilere, grubun çeşitli şirketlerinin ilgili departmanlarında staj imkanı da sağlayacak. Bayraktar Grubu’nun gönüllü çalışanları, öğrenciler ve öğretmenler, programın ilk yılının tamamlanması nedeniyle Aqua Florya AVM’de bulunan “Human Body” sergisini ve akvaryumu gezerek, keyifli ve öğretici bir gün yaşadı. 

Meslek Lisesi Koçları Programı hakkında

2006'den bu yana uygulanmakta olan koçluk programının kalbinde, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’ne (ÖSGD) üye şirketlerden gönüllü çalışanların 11. sınıf meslek lisesi öğrencilerine mezuniyetlerine kadar grup mentorluğu yapması yatıyor. İlk yıl 2, ikinci yıl ise 1 günlük olmak üzere toplam 3 günlük eğitimin ardından belirli bir program çerçevesinde, iki yıl boyunca aynı öğrenci grubu ile en az 12 defa bir araya gelen koçlar, her buluşmada öğrenciler ile farklı kişisel gelişim modülleri uyguluyor. Böylece bir yandan sosyalleşmelerine ve gelişimlerine destek olurken, bir yandan da rol model olarak öğrencilerin hayatlarına dokunuyor. Koçlar ise kendi uzmanlıklarını kullanarak gerçekleştirdikleri ideal bir gönüllülük fırsatı elde ediyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next