Avis Türkiye’deki 40. Yılını Kutluyor Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Arayın Vasıta İsteyin Servisi 40 yaşında

Avis, Türkiye’deki 40. yılını kutluyor. 1974’te Koç Grubu bünyesinde 9 araçlık bir portföyle ülkemizdeki ilk araç kiralama hizmetini başlatan Avis Türkiye, bugün 3’ü yurtdışında olmak üzere toplam 84 ofisi ve 30 bin araçlık parkıyla hizmet sunuyor.

Avis, Türkiye’deki 40. yılını kutladı. Yıldönümünde düzenlenen toplantıda konuşma yapan Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, Avis’in Türkiye’de geçen 40 yılının aynı zamanda ülkemiz için araç kiralama sektörünün de tarihi olduğunu belirtti.

Avis markası da araç kiralama sektörünün hikâyesini başlattığını söyleyen Özdemir şöyle devam etti: “İlk günden beri Avis, ülkemizde sektörün jenerik markası haline gelmiştir. Geliştirdiği ilk ve öncü uygulamalarla rakipleri tarafından izlenen ve sektöre yön veren Avis bu sorumlulukla ve Koç Topluluğu’nun ‘Müşteri Velinimetimizdir’ felsefesi ile 40 yıldır müşterilerine değer katarak zirve yolculuğunu sürdürüyor. Bizleri 40 yıldır zirvede tutan tüm müşterilerimize, çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve sermayedarlarımıza en içten teşekkürlerimizi iletiyorum.”

Avis’in gelecek stratejilerini de değerlendiren Özdemir, “4 ülkede 30 bin araç ile pazar lideri olarak hizmet veriyoruz. Hedefimiz faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada liderliğimizi sürekli kılmak. Azerbaycan, Kuzey Irak ve Kazakistan’ın ardından yeni yurtdışı açılımları da gerçekleştireceğiz. Coğrafi yaygınlığımızı her yıl yeni 5 ofis açarak arttıracağız ve tüm yeni hava limanlarında yer alacağız. Artan müşteri beklentilerini karşılamak için saatlik araç kiralama modeli gibi yeni ürünler sunacağız. 5 yıllık dönemde her yıl ortalama 475 milyon dolarlık yatırım yaparak 30 bin araçtan 71 bin araç parkına ulaşacağız” dedi.

Avis 40 yılda sektörün kilometre taşlarını döşedi

Avis’in Türkiye’deki 40 yılını Türkiye ekonomisinin penceresinden değerlendiren Avis Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ise, 1974’te Kıbrıs Barış Harekâtı döneminde yalnızca 9 araçla başlayan araç kiralama sektörünün bugün ulaştığı büyüklüğün kendilerini gururlandırdığını ifade etti. 40 yılda sektördeki onlarca yeniliğe imza attıklarını belirten Ekici, “İlk uluslararası rezervasyon sisteminden ilk şoförlü araca, ilk uzun dönemli kiralama hizmetinden ilk havayolu işbirliğine kadar sektörü şekillendiren pek çok yeniliğin öncülüğünü yaptık. Her zaman önceliğimiz müşterilerimizin güvenliği ve memnuniyeti oldu. Bunun için her yıl yüksek miktarlarda yatırımlar yaparak en yeni, en son model ve konforlu araçları filomuza katmaya devam ettik. 40 yıl zarfında sektörün gelişmesi için çeşitli stratejik işbirliklerine imza atarak, son 10 yılda 60 bin adet araç ile 2 milyar TL yatırım yaptık. 9 adet Anadol araç ile 40 yıl önce temellerini attığımız sektör şu anda 12 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı” dedi.

Başarısını ödüllerle taçlandırdı

Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini her zaman en ön planda tutan Avis, 2013’te aldığı ödüllerle de başarısını pekiştirdi. Bağlı bulunduğu Avis Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EMEA)  bölgesinde, Avis Türkiye 2013’te de müşteri memnuniyeti sıralamasında “Avrupa Birincisi” seçilerek aynı kategorideki başarısını 7. yılında da sürdürmüş oldu. Yine Avis, EMEA Bölgesi tarafından “Yılın En Başarılı Lisansiye Ülkesi” ödülüne 3. kez layık görüldü. Dünya Seyahat Ödülleri’nde “En İyi Araç Kiralama Şirketi”; Skalite Ödülleri’nde ise yine yılın “En İyi Araç Kiralama Şirketi” unvanına layık görülerek, Türk turizminin Oscar’ı olarak kabul edilen Skalite Ödülü’nü dördüncü kez kazanmış oldu.

Rakamlarla Avis

Kısa dönemde 8 bin adet araç parkı

Kısa dönemde pazar payı yüzde 40

Uzun dönemde 20 bin adet araç parkı

Uzun dönemde pazar payı yüzde 9,5

4 ülkede (Türkiye, Kazakistan, Kuzey Irak ve Azerbaycan) 84 ofis

2 bin araçlık yurtdışı yatırımı

200 bin tekil müşteri

170 bin Facebook takipçisi

 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next