BASF Yeni Nesil Elektirikli Otomobiller İçin Boya Ürünleri Sağlıyor Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

BASF yeni nesil elektrikli otomobiller için boya ürünleri sağlıyor

BASF ile BMW, tamamen elektrikli ilk BMW modeli olan i3 için işbirliği yaptı. BASF, Leipzig’de bulunan BMW fabrikasındaki yeni i3’ün üretim hattı için dört renk ara kat boya sağlıyor. BASF, Leipzig’de bulunan BMW fabrikasına, 2005’ten beri tedarikçi olarak hizmet veriyor ve otomotiv üreticisine dünya genelinde modern boya sistemleri sağlıyor.

BMW i3’ün yeni tasarımı, boya uygulamalarına yeni aşamalar getiriyor. BASF sağladığı boya ürünleriyle, i3’ün temiz, küçültülmüş ve aynı zamanda dinamik bir hal alan tasarımına katkıda bulunuyor. Otomobilin yolcu bölümü de karbon elyafı destekli plastikten (CFRP) üretiliyor. Otomobil, boyanan plastik ek parçalarının monte edildiği beyaz renkli bir CFRP gövdeden oluşuyor. Bu tasarım, ek parçaların boyanması ve ilişkili uygulama süreçleri açısından yeni zorlukları da beraberinde getiriyor.  BASF’nin ek parçaların boyanması konusundaki zengin deneyimi bu zorluğa çözüm sağlıyor.

BASF’nin BMW Avrupa Satış Müdürü Frank Naber konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Laboratuar ekiplerimiz, i3’ün özel yapısına yönelik bir boyama süreci geliştirmek üzere BMW Grubu ile güçlerini birleştirdi. Leipzig’de günlük olarak yerinde teknik saha hizmeti veriyoruz.”

BASF Avrupa Otomotiv OEM Boyaları Başkanı Alexander Haunschild ise “Bu yenilikçi modelde BMW Grubu ile işbirliği yapmaktan son derece memnunuz. Sürdürülebilir çözümleri ileriye götürmek BASF’nin stratejik ilkelerinden biri” dedi.

Mazda'yı GEFCO taşıyacak

GEFCO ve Mazda otomobil dağıtımı için anlaşma imzaladı. Yeni anlaşma göre, GEFCO Türkiye, Mazda otomobilleri için tüm otomobil dağıtım operasyonlarını yönetecek.

Mazda, tüm otomobil dağıtımlarının operasyonu için GEFCO ile anlaştı. GEFCO ve Mazda işbirliği kapsamında Derince Limanı’ndan GEFCO gümrüklü alanında taşınacak otomobiller ithalat işlemleri yapıldıktan sonra serbest sahada stoklanacak. Daha sonrasında ise, Mazda’nın Türkiye genelindeki 21  ildeki 27 bayisine sevkiyatları yapılacak.

GEFCO Türkiye Genel Müdürü Fulvio Villa konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye otomotiv pazarının yüzde 14’ünden fazlasına otomotiv lojistiği hizmeti verdiklerini ve Mazda’nın GEFCO’ya duyduğu güvenden memnuniyet duyduklarını belirtti.

GEFCO Türkiye, bitmiş araç lojistiği ve dağıtımı ile ilgili uluslararası ve yurtiçi taşımacılık, özel lojistik çözümleri ve stok sahası gibi hizmetleri kapsamlı olarak sunmak için uzmanlığını ortaya koyuyor. İzmit ve Bursa’daki “Araç Lojistik Merkezleri” uluslararası standartlara uygun şekilde hizmet veriyor ve otomotiv müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak imkanlar sunuyor. GEFCO ayrıca maksimum düzeyde operasyonel verimliliği sağlamak için müşterilerin sistemleri ile uyumlu yenilikçi IT çözümlerini de kullanıyor. Bu çözümler GEFCO’nun ve müşterisinin gerçek zamanlı olarak her bir araca uygulanan işlemleri (yükleme, indirme vb) ve araçların dağıtımını takip etmesine olanak sağlıyor. Bu şekilde de herhangi bir aksama ya da hata olduğunda anında gerekli düzeltmeler yapılabiliyor ve nakliye de aksamadan gerçekleştiriliyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next