SEDEFED Genel Kurulu'nda​, federasyon​un yeni yönetimi belirlendi

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED), 4 Mart 2013'te yapılan 2013 yılı Olağan Genel Kurulunda Yeni Yönetim Kurulunu belirledi. Yönetim Kurulu ilk toplantısında, SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanlığına Sefa Targıt'ı seçti.

Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED), Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yeni takımını belirledi. ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce de SEDEFED'in yeni yönetim kurulu içinde yer aldı.

Güç birliği

SEDEFED Kurucu Üyesi, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz yaptığı konuşmada, SEDEFED'in özellikle, rekabet gücü alanında yaptığı çalışmalarla kamuoyunda önemli bir yer edindiğini belirtti. Yılmaz, “Rekabet Kongresi, her yıl yayınladığı bilimsel temelli raporları ve Rekabet Gücü Ödülü mekanizması ile rekabet gücü alanında önemli bir marka haline geldi” dedi.

Hangi sektör temsil edilirse edilsin, ortak hareket ederek, tam rekabet koşullarının gerçekleşmesi yönünde, hareket birliği sağlanması gerektiğini söyleyen Yılmaz, bu güç birliğinin getirdiği ağırlık ile bu yolda daha hızlı ilerlemenin mümkün olacağını belirtti.

SEDEFED'in, çalışmaları uluslararası bir kimlik kazandı”

Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devreden Timur Erk ise 5. dönemde birlikte görev yaptığı yönetim kurulu üyelerine ve eski başkanlara teşekkür etti. SEDEFED'in 2011-2012 faaliyetlerini özetleyen Erk, SEDEFED'in rekabet gücü konusundaki çalışmalarının artık uluslararası bir kimlik kazandığını belirtti. Toplantıda Muharrem Yılmaz ve Sefa Targıt tarafından Timur Erk'e bir plaket sunuldu.

Timur Erk ayrıca, federasyona yeni katılan Yönetim Danışmaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Seçen'e SEDEFED rozeti taktı.

Genel Kurulda yeni Yönetim Kurulu adına söz alan Sefa Targıt da yapmış olduğu teşekkür konuşmasında, SEDEFED'in Rekabet Gücü alanında yaptığı çalışmaların önemli bir seviyeye geldiğini ve yeni seçilen Yönetim Kurulunun söz konusu çalışmaları geliştirerek daha geniş kitlelere yaymayı hedeflediğini vurguladı. Targıt ayrıca, SEDEFED'in Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu – TÜRKONFED'e güç katan çok önemli bir yapı olduğunu belirtti.

(KUTU)
 
SEDEFED'in 6. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri

AYSAD'ı (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) temsilen;

Sefa Targıt - Yönetim Kurulu Başkanı

TKSD'yi (Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği) temsilen;

Özalp Erkey - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

TÜSİAD'ı (Türk Sanayici ve İşadamları Derneği) temsilen;

Orhan Turan - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

İMSAD'ı (İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) temsilen

Oktay Alptekin - Yönetim Kurulu Üyesi

ODD'yi (Otomotiv Distribütörleri Derneği) temsilen;

Dr. Hayri Erce - Yönetim Kurulu Üyesi

ZÜCDER'i (Züccaciyeciler Derneği) temsilen;

Ömer Ertuğrul Erdoğan - Yönetim Kurulu Üyesi

TÜSİAD'ı temsilen;

Tarkan Kadooğlu - Yönetim Kurulu Üyesi

YDD'yi (Yönetim Danışmanları Derneği) temsilen;

Tülin Seçen - Yönetim Kurulu Üyesi

OSD'yi (Otomotiv Sanayi Derneği) temsilen;

Prof. Dr. Ercan Tezer - Yönetim Kurulu Üyesi

TÜSİAD'ı temsilen;

Sedat Şükrü Ünlütürk - Yönetim Kurulu Üyesi

TFYD'yi (Türkiye Fuar Yapımcıları Derneği) temsilen;

Serdar Yalçın - Yönetim Kurulu Üyesi

DÇÜD'ü (Demir-Çelik Üreticileri Derneği) temsilen;

Veysel Yayan - Yönetim Kurulu Üyesi


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next