Castrol dünyasının batısı Türk yöneticilere emanet Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Castrol dünyasının batısı Türk yöneticilere emanet 

Castrol’ün Türk yöneticileri, global yapılanmanın önemli adımlarında yer almaya devam ediyor. Castrol’ün global düzeyde liderlik ekibinde temsil edilen en önemli 6 bölgesinden ikisi şimdi Türk yöneticiler tarafından yönetiliyor. Castrol Hindistan Başkanı Ömer Dormen, Castrol Avrupa Başkanı olarak Londra’daki görevine atanırken; Castrol Global Marin ve Enerji iş birimi lideri Kamuran Yazganoğlu ise LATAM (Latin Amerika), Rusya ve TUCA (Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya) Başkanı görevine getirildi. 

2015’ten bu yana Hindistan’da Bölge Başkanlığı görevini sürdüren Ömer Dormen, Castrol Liderlik Ekibindeki Başkan Yardımcılığı pozisyonuna ek olarak, 1 Ocak 2020 itibarıyla Castrol Avrupa Başkanı olarak Londra’da görev almaya başladı. 1985’ten bu yana Castrol’de yöneticilik yapan Dormen şimdiye kadar Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya, Rusya, İskandinavya ve Güney Asya'daki akaryakıt ve madeni yağ iş birimlerinde önemli pozisyonlarda çalıştı. 

Castrol Liderlik Ekibi Başkan Yardımcılarından biri olarak görev yapan Kamuran Yazganoğlu da yine 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Latin Amerika, Rusya ve TUCA Başkanlığı görevlerini üstlenecek. Yazganoğlu geçmişte, Global Transformasyon Direktörü, Türkiye Ukrayna Orta Asya Direktörü, BP Türkiye LPG Genel Müdürü pozisyonlarında görev aldı. 

Her iki yönetici de Castrol global liderlik ekibinde Başkan Yardımcılığı pozisyonlarıyla yer alacak.

  

 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next