Brisa, Net Karını Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre Yüzde 63 Arttırdı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Brisa, net kârını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 artırdı

Bridgestone, Lassa ve Dayton markalarıyla faaliyet gösteren Brisa, 2019 ikinci çeyrek dönemi finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, yılın ikinci çeyreğinde, ihracat tonajını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artırdı. Brisa yılın ikinci çeyreğini, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 net kar artışı ile kapadı. 

Şirket, ikinci çeyrekte, geçen yılın ikinci çeyreğine kıyasla cirosunu yüzde 20 arttırarak, ilk altı ayda 1,6 milyar TL ciro rakamına ulaşırken, yurt içi pazardaki daralmayı, yurtta pazar payı artışı ve yurt dışında ihracat artışı ile dengeleyen ve aynı zamanda maliyet ve borç yönetiminde istikrarlı iyileştirme sağlayan bir yönetim gösterdi. Bu yaklaşım, geçen yılın aynı dönemine göre, FAVÖK’de yüzde 38, net karda ise yüzde 63 artış getirdi.

Verimlilik ve operasyonel performansın temel göstergesi olarak Nakit Yönetimini çalışmalarının merkezine koyan Brisa, son iki yıl içinde, işletme sermayesi devir hızını 1,8’den 5’e çıkartarak rekor seviyede realize etti. Brisa Aksaray’daki yeni lastik fabrikası yatırımını da güçlü nakit yönetimi ve operasyonel performans ile istikrarlı bir şekilde planlandığı gibi gerçekleştiriyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next