ODD' de Görev Değişimi (2010) Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
Işık Dikmen
 

1938 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Kolejini bilahare de Ankara Hukuk Fakültesini bitirdi. Üniversite yıllarından itibaren çalışma hayatına giren Dikmen çeşitli özel kuruluşlarda kurucu ve yönetici olarak görev yaptı.

OTOMOTİV sektörüne 1971 yılında Renault Ankara teşkilatını kurarak katılan Dikmen, Ordu Yardımlaşma Kurumu bünyesindeki şirketlerde (MAİS, MAT, OYTAŞ, HEKTAŞ) özellikle otomotiv ağırlıklı kuruluşlarda çeşitli kademelerde görevler alarak Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 1990 yılında Kibar Holding bünyesinde HYUNDAI projesinin realizasyonunda kurucu ve yönetici olarak görev üstlenen Dikmen, 1995 ve 1996 yıllarında Sabancı Holding bünyesinde TOYOTASA A.Ş.’de COROLLA Projesinin hayata geçirilişinde görev alarak Satış ve Pazarlama Grubu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi.

1997 yılında bir önceki gruba dönerek tekrar Kibar Holding’de Otomotiv Grubu Danışmanlığına atandı. 1998 başından itibaren HYUNDAI ASSAN Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirilen Dikmen, 1999 sonundan itibaren serbest danışman olarak muhtelif kuruluşlarda görev yaptı.

2004 yılında Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin Genel Koordinatörlüğüne getirilen Dikmen, 2010 yılı Mayıs ayına kadar bu görevini sürdürerek kendi isteği ile görevinden ayrıldı.

Aynı zamanda Avukat olan Işık Dikmen çalışmalarına serbest danışman olarak devam etme düşüncesinde. Dikmen evli ve 1 çocuk babası.
 
 
Dr. Hayri Erce
 
20 Nisan 2010’da gerçekleştirilen Yönetim Kurulu’nda alınan karar ile Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörlüğü görevine Dr. Hayri Erce atandı. 1 Mayıs 2010 tarihinden itibaren göreve başlayan Dr. Hayri Ece, 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği’nde Master’ını tamamlayan Erce, doktorasına Yeditepe Üniversitesi’nde devam ederek 2008 yılında İşletme Doktoru ünvanını aldı. Profesyonel kariyerine Koç Holding Otomotiv Koordinasyon Grubu’ndan departman yöneticisi olarak başlayan Dr. Erce, 1993-1997 yılları arasında Ford Otomotiv’de çalıştı. Ardından Beldeyama Motorlu Vasıtalar San ve Tic. AŞ’ye geçen Dr. Erce 1999-2008 yılları arasında Beldeyama Genel Müdürü olarak kariyerine devam etti. 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next