sahibinden.com CMO’su Nazım Erdoğan Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

“2018’de ayda ortalama 44 milyon kullanıcıya hizmet verip, Türkiye nüfusunun yarısından fazlasına temas ederek hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir deneyim yaşattık. 2018’de en çok ilgi gören kategori ‘Vasıta’ olurken, en çok aranan kelimeler ise ‘satılık, kiralık, bisiklet, traktör, acil, sahibinden, boyasız, otomobil’ olarak öne çıktı.” 

Türkiye’nin sahibinden.com’u olarak kurulduğumuz 2000 yılından bugüne, ürün ve hizmetlerimizi, kullanıcı deneyimini merkeze koyan bir anlayışla nasıl daha fazla fayda sunabileceğimizi düşünerek geliştiriyoruz. Bugün 600’den fazla çalışanımız, 6 milyona varan aktif ilan ve on binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından biriyiz.

Atacağımız her adımı, kendimizi ve sektörü geliştirmek adına planlamaya çalışıyoruz. Bu amaçla büyük bir teknoloji yatırımı yaparak, yaklaşık 100 mühendisimizle birlikte 2017’de “Ar-Ge Merkezi” unvanına sahip olduk. Hem insana hem de teknolojiye yaptığımız bu yatırımlar sayesinde sahibinden.com bugün bir e-ticaret platformu olmanın ötesinde bir teknoloji şirketi konumunda bulunuyor.

Türk mühendisler tarafından makine öğrenimi ile geliştirilen yapay zeka teknolojisi kullanılarak hayata geçirilen ve ihracat potansiyeli taşıyan “Fotoğraftan Araç Tanıma” ürünümüz yurt dışında ödüller kazanıyor, biz de Türkiye’nin teknoloji geliştirmedeki potansiyelini yabancı arenada sergilemenin gururunu yaşıyoruz.

Vasıta kategorisi en gözde kategori olmaya devam ediyor

2018, sahibinden.com için genel hatlarıyla kendi rekorlarımızı kırmaya devam ettiğimiz güzel bir yıl oldu. 2019’da da benzer bir performans sergileyeceğimizi öngörüyoruz. 2018’de ayda ortalama 44 milyon kullanıcıya hizmet verip, Türkiye nüfusunun yarısından fazlasına temas ederek hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir deneyim yaşattık.

2018’de en çok ilgi gören kategori “Vasıta” olurken, en çok aranan kelimeler ise “satılık, kiralık, bisiklet, traktör, acil, sahibinden, boyasız, otomobil” olarak öne çıktı. 

Google, Youtube, Facebook, Twitter ve Instagram’dan sonra Türkiye’nin en çok ziyaret edilen internet platformu olan sahibinden.com’da, bir yılda otomobil, kamyonet, kamyon, minibüs, otobüs ve özel amaçlı olmak üzere, toplamda 5,5 milyondan fazla vasıta ilanı verildi. Türkiye’nin en gözde otomobili, aynı zamanda sahibinden.com’un “en çok görüntülenen ilan” özelliğini taşıyan ve 4 milyona yakın kez görüntülenen 18,5 milyon TL değerindeki Fransız yapımı lüks otomobil oldu. Araç kullanımında önemli yer tutan megakent İstanbul, 2018’de en çok vasıta ilanı veren şehir olarak ilk sırayı aldı. İstanbul’u, Ankara ve İzmir takip etti.

Gurur duyduğumuz bir proje ‘’Fotoğraftan Araç Tanıma’’

Fotoğraftan Araç Tanıma özelliği, sahibinden.com’un Ar-Ge merkezinde Türk mühendisler tarafından hayata geçirilen ödüllü bir ürün. Bu özellik, kullanıcıların ilgilendikleri aracın fotoğrafını çektikten sonra aracın marka, model ve yıl bilgilerini bularak milyonlarca ilan arasından aynı özellikteki tüm araç ilanlarına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasına olanak sağlıyor. 2018’de ürünü hizmete sunduğumuzdan itibaren çok büyük bir ilgi gördü.

International Classified Marketplace Association (ICMA) tarafından düzenlenen, en yenilikçi uygulamaların değerlendirildiği ve Mayıs 2019’da duyurulan İnovasyon Ödülleri’nde “Fotoğraftan Araç Tanıma” özelliğiyle en inovatif proje ödülünün sahibi olduk. sahibinden.com olarak geliştirdiğimiz teknolojiyle uluslararası arenada birincilik alan Fotoğraftan Araç Tanıma ürünümüzün aynı zamanda ihracatını da hedefliyoruz.

Ara spot:

‘’Yeni ürün ve hizmetlerimizle kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmak istiyoruz’’

“Müşteri memnuniyeti önceliğimiz”

Kullanıcı deneyimi ve müşteri memnuniyeti sahibinden.com’un her zaman öncelikli konuları arasında geliyor. Bunun için de her zaman kullanıcılarımızı dinleyerek, ihtiyaç duydukları noktalarda onlara destek olacak pek çok yeni hizmet geliştiriyoruz. Son dönemde bu kapsamda çok sayıda yenilikçi ürün ve iş birliklerine imza attık. Vasıta alım satımı yapan kullanıcılarımıza sigorta hizmetlerinde de fayda sunmayı hedefledik. Bu süreci hızlı ve pratik bir hale getirmek için Telesure Sigorta ve Reasürans Brokerliği ile birlikte çalışarak kullanıcılarımızın kolaylıkla ve uygun fiyatlı sigorta hizmeti satın alabilecekleri bir sistem geliştirdik. Trafik sigortası ve kasko tekliflerini tek bir sayfada hızlı ve kolayca değerlendirme konforu sunan Araç Sigorta Teklifleri menüsü bugün kullanıcılarımız tarafından oldukça fazla ilgi görüyor. Telesure tarafından kendilerine özel hazırlanan 20’den fazla sigorta firmasından alınan teklifleri tek bir sayfada karşılaştıran kullanıcılar, istedikleri sigorta seçeneğini kolayca satın alabiliyor. Tüm sahibinden.com üyeleri, otomobil, SUV ve motosiklet için geçerli olan bu hizmeti, sahibinden.com’un web sitesi, mobil sitesi ve mobil uygulamaları aracılığıyla kullanılabiliyor.

Bu kapsamda bir diğer uygulamamız da ekspertiz hizmeti... Bilindiği üzere Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmelikle birlikte, ikinci el araç ticareti yapan işletmeler için satılan araçlara ekspertiz raporu zorunlu hale geldi. sahibinden.com olarak kurumsal kullanıcılarımıza tek tıkla bu hizmeti verebiliyoruz. sahibinden.com Ekspertiz İş Ortakları aracılığıyla sunmaya başladığımız ekspertiz hizmeti, kurumsal müşterilerimizin kapsamlı ekspertiz paketlerini uygun fiyata satın alabilmelerine olanak sağlıyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next