BASF,AUTOROOM İle Otomotiv Renklerini Dijital Ortamda Canlandırıyor Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

BASF, AUROOM™ ile otomotiv renklerini dijital ortamda canlandırıyor

BASF’nin Boya Bölümü, AUROOM ile Otomotiv tasarımcılarının gerçekçi  otomobil renkleri oluşturmasını sağlayan bir dijital platform sunuyor. BASF’nin sanal renklendirmesi; açıklık, ve parlaklık gibi özellikler dahil olmak üzere otomotiv boyalarının tüm yönlerini yakalıyor. Otomotiv tasarımcıları, bu renkleri otomobil modellerine uygulayarak neredeyse her rengi boyayabiliyor ve aracın ilk tasarım aşamasında bile gerçekçi renkler, efektler elde edebiliyor.

AUROOM, artık sadece boyalı parçalara bağlı kalmayarak genel renk tasarımı sürecini hızlandırmak ve mükemmel hale getirmek için değerli bir araç olacak. AUROOM, doğru renk kararını vermeyi kolaylaştırmak için aynı renk grubundan farklı renk tonlarını gerçek zamanlı karşılaştırarak yenilikçi özellikler de sunuyor.

Pazardaki neredeyse tüm otomobil üreticileriyle çalışan BASF, sürekli olarak tasarlanan yeni renklerle birlikte Avrupa’da 600’ün üzerinde renk üretiyor. Bu muazzam portföy bundan sonra kameralar tarafından taranacak ve tarama işlemi sırasında oluşan yüksek miktardaki görünüm verisi bir matematik modeli ile işlenecek. BASF, AUROOM platformunda kapsamlı renk verilerine ulaşabiliyor ve platform tarafından sunulan farklı 3D şekiller üzerinde veya kendi modellerinin bilgisayar tasarımı üzerinde 

BASF’nin sanal renk çözümü ilk aşamada EMEA’daki Otomotiv Tasarımcılarına sunulacak. Dijital platforma ek olarak müşteriler, Münster, Almanya’da bulunan Avrupa Renk Tasarım Stüdyosu‘nda özel olarak tasarlanan bir showroom olan AUROOM’un gerçek hayattaki uygulamasında teknolojiyi deneyimleme imkanına sahip olacak. 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next