Brisa’dan Türkiye’ye Akıllı Fabrika Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Brisa’dan Türkiye’ye akıllı fabrika

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation ortaklığında faaliyet gösteren Brisa, 300 milyon dolar yatırımla Anadolu’nun kalbinde yeni bir akıllı fabrika kurdu. Brisa, Aksaray’da hayata geçirdiği akıllı fabrikasında Endüstri 4.0 uygulamalarının en iyi örneklerini sergiliyor. Şirket, teknoloji üssü fabrikası ile Türkiye’nin uluslararası rekabette güçlenmesine hizmet ederken; üretim, istihdam ve ihracat alanında yapmakta olduğu hamlelerle de ülke ekonomisine değer sunuyor. 

Brisa, Aksaray’daki teknoloji üssünde, yetkin bir iş gücü ile robotik çalışmalar, veri analitiği ve dijitalleşme gibi yeni nesil teknolojilerden yararlanarak lastikte otonom dönemi başlatıyor. Sektörde ilk olan otomatik lastik transfer sistemleri, akıllı fabrikanın sanal ortamda dijital ikizi ile üretimin eş zamanlı takibi, çevreye duyarlı kapalı sistemler, yeşil bina uygulamaları, artırılmış gerçeklik uygulamaları ve ileri veri analizleri ile Brisa, katma değerli üretimle rekabet gücünü artırıyor. İlk üretimlerin başladığı fabrika tam kapasiteyle 4,2 milyon adet lastik üretimi ve 700 kişilik istihdam sağlayacak şekilde tasarlandı. 

Brisa, İzmit Fabrikası, Aksaray’da üretime başlayan ikinci fabrikası ve Türkiye genelindeki bayi ağı ile 60 bin kişiye istihdam sağlıyor. Brisa’nın 2018 yılı toplam ihracat hedefi ise 5,4 milyon adet lastik ve 210 milyon dolar. 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next