BASF, Bayer'den İş Birimi ve Varlık Satın Alımlarını Tamamlıyor Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

BASF, Bayer'den iş birimi ve varlık satın alımlarını tamamlıyor

BASF, Bayer'den çeşitli şirket ve varlıkların satın alımını tamamladı. BASF'nin bitki koruma, biyo-teknolojik ve dijital aktivitelerini stratejik şekilde tamamlayan bu satın alma işlemi aynı zamanda firmanın; tohum, seçici olmayan herbisitler ve nematisit tohum ilaçlama alanlarına girişini de sağlıyor.

BASF SE CEO'su ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Dr. Martin Brudermüller yaptığı açıklamada "Bu stratejik hareket, güçlü tarım çözümleri portföyümüze mükemmel değerler katarak inovasyon potansiyelimizi artırıyor. Genel olarak, müşterilerimize daha da kapsamlı ve cazip teklifler verebilmemizi sağlıyor" dedi.

BASF, Ekim 2017 ve Nisan 2018’de, Bayer’in elden çıkarmayı teklif ettiği iş birimleri ve varlıkları için, satışın tamamlanması sırasında bazı düzeltmelere tabi olacak şekilde, nakit 7,6 milyar avro değerinde anlaşmalar imzalamıştı. Bu satın almayla yaklaşık 4500 yeni personel de BASF'ye katıldı.

Tarım alanında yapılan çalışmaların daha iyi yansıtmak üzere BASF, Bitki Koruma olan iş biriminin ismini Tarım Çözümleri (Agricultural Solutions) olarak değiştirdi. Ayrıca bölüm, tohum ve tohum teknolojileri için yeni bir global iş birimi de oluşturdu.

 

 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next