GEFCO Kurumsal Sosyal Sorumluluk 2017 Raporu Yayımladı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

GEFCO Kurumsal Sosyal Sorumluluk 2017 Raporu’nu yayımladı

GEFCO Grubu, yayınladığı Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) raporunda çevreye stratejik bakışını ve çevre dostu çözümlerini ortaya koydu.

2017 yılında 59 GEFCO tesisi ISO 14001 serti kasını yeniledi. Grup ayrıca 2015’te D olan CDP (Kar-
bon Saydamlık Projesi) notunu B’ye yükseltti. Şirketlerin sosyal ve çevresel uygulamaları, iş etiği ve sorumlu satın alma bakımından olgunluklarını değer- lendiren EcoVadis ise GEFCO’ya 100 üzerinden 60 puan verdi. İsviçre’de gü- neş enerjisiyle çalışan en güçlü enerji santrali olan Courgenay araç depolama alanı gibi düşük çevresel etkilere sahip depolama çözümleri geliştirildi. 2017’de GEFCO’nun 50’den fazla tesisinde enerji tüketimini azaltmak için gerçek- leştirilen çalışmalar sonucunda yüzde 8 oranında enerji tasarrufu sağlandı.

Grup, son iki yılda, CO2 emisyonunu her yıl yüzde 2 oranında azaltma hede- ni başarıyla hayata geçirdi. Grup aynı zamanda, sera gazı emisyonlarının takibi için geliştirilen özel bir yazılım olan Castor gibi hizmetler aracılığıyla tüm tedarik zin- cirinin CO2 etkisini azaltmak için müşterileri ve tedarikçileri ile beraber çalışmalar gerçekleştiriyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next