GEFCO, 2017 İlk Yarı Büyüme Rakamlarını Açıkladı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

GEFCO, 2017 ilk yarı büyüme rakamlarını açıkladı

Endüstriyel lojistikte global bir oyuncu ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO Grubu, 2017'nin ilk yarısında 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 1,9 artış ile 2,262 milyar euro ciro elde etti. Şirketin 2017 ilk yarı FAVÖK oranı ise 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 25,8 artarak yaklaşık 115 milyon euro’ya ulaştı. 

Gefco Grubu’nun bu artışı Avrupa otomobil piyasasının canlanmasından, Avrupa ekonomisinin güçlenmesinden ve global müşteri portföyünü artırma hedefinin sürdürülmesinden kaynaklanıyor.

Yılın ilk yarısındaki FAVÖK (Faiz, Vergi ve Amortisman Öncesi Kâr) oranı 2016 yılının ilk yarısına göre yüzde 25,8 artış göstererek 114,8 milyon euro'ya ulaştı. Firmanın kârlılığındaki bu önemli gelişme, satın alma yönetimini optimize etmeye ve sabit masrafları azaltmaya yönelik sürdürülen proaktif şirket politikasının sonucu olarak görülüyor. Grubun "asset-light" iş modeli de şirketin düşük maliyetli yönetimine katkı sağlıyor.

GEFCO Grubu’nun İngiltere'de BMW ile, Arjantin'de Rosario ve Buenos Aires fabrikaları için Volkswagen ile ve Orta Avrupa'da ikinci el otomobillerin e-ticaretinde lider konumdaki Auto 1 ile kurulan genişletilmiş iş birlikleri bulunuyor. GEFCO’nun bu iş birlikleri, yeni otomobiller ve motosikletler için araç sürme, stoklama gibi hizmetlere ve ilk kullanım ömrünü tamamlayan araçların filodan çıkarılmasına yönelik çözüm örnekleri olarak gösteriliyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next