Castrol'den Çalışanlarına Yol Güvenliği Festivali Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Castrol’den çalışanlarına Yol Güvenliği Festivali

Madeni yağ üreticilerinden Castrol, çalışanları ve ailelerinin güvenli sürüş konusunda farkındalıklarını artırarak, daha güvenli seyahat etmelerini amaçladığı ilk “Yol Güvenliği Festivali”ni İstanbul Park'ta gerçekleştirdi.

Festivalde güvenli sürüş konusunun yanı sıra trafikte hayati önem taşıyan uygulamalar da çalışanlara ve ailelerine aktarıldı. Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Kamuran Yazganoğlu, festival için şunları söyledi:

“Castrol’de kurum kültürünün bir parçası olarak çalışanlarımızın güvenliği en üst seviyede tutmaya çok önem veriyoruz. Çalışanlarımızın yanı sıra aile bireylerini de bu yönde bilinçlendirerek, güvenli sürüş konusunda bir farkındalık yaratmak istiyoruz. İşte bu amaçla bu yıl ilkini hayata geçirdiğimiz Castrol Yol Güvenliği Festivali ile sadece güvenli sürüşü değil, trafikte hayati önem taşıyan uygulamaları da daha önce gerçekleştirilmemiş, bize özgü şekilde bir araya getiriyoruz. Castrol Türkiye olarak, hayata geçirdiğimiz bu festivalin gelenekselleşeceğine ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren diğer şirketlere örnek olacağına inanıyorum.”

Güvenli sürüş ve trafikte hayati önem taşıyan uygulamaların katılımcılara aktarıldığı etkinlikte; Alkol Gözlüğü Uygulaması ile Uygulamalı Güvenli Sürüş İstasyonları yer alırken, Ağır Vasıta ve Otomobil Kör Nokta Uygulaması, Emniyet Kemeri Çarpışma Simülatörü de ziyaretçileri ağırladı. Çalışanlar ve aileleri ayrıca, iki çiftin aynı anda tekerlek / zincir değiştirdiği “Lastik Değiştirme Yarışması / Aileler Yarışıyor” da hünerlerini sergiledi. Çocuklar ise "Okul Servislerinde Emniyet Kemeri Kullanımı ve Güvenli Davranış" eğitimine katılırken, kendilerine özel oluşturulan çocuk trafik alanında yol güvenliği ve trafik kuralları ile ilgili bilgilendirildi. Yine, Trafikte Güvenli Bisiklet Kullanımı, Defansif Sürüş Eğitimi Simülatörü ve Fun City – VR hareketli koltuk aktiviteleri de katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği diğer uygulamalar oldu.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next