İyi Dersler Şoför Amca Projesi’ne The International CSR Excellence Awards’tan ödül Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

“İyi Dersler Şoför Amca” Projesi’ne The International CSR Excellence Awards’tan ödül

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koordinasyonunda çalışmalarına devam eden Trafi kte Sorumluluk Hareketi kapsamında, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin arasında imzalanan işbirliği protokolüyle yürütülen İyi Dersler Şoför Amca projesi prestijli bir ödülün sahibi oldu. Bağımsız jürisiyle dünya çapındaki en başarılı sosyal sorumluluk projelerini değerlendiren The International CSR Excellence Awards’ta (Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Ödülleri) “Kurumsal Vatandaş” kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü. 17 farklı kategoride bütün dünyadan yüzlerce projenin katıldığı ödül programı kapsamında İyi Dersler Şoför Amca Projesi, ödülünü Londra’da aldı.

Taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerileri konusunda bilgi ve becerilerini artırılması amacıyla okul servis şoförlerinin trafi k güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında eğitim gördüğü projede 60 formatör ve 868 eğitimci ile bugüne kadar 30 şehirde 28 bin servis şoförüne ulaşıldı.

Projenin önemli bir diğer önemli ayağında da, ilkokul öğrencilerine trafik güvenliği eğitimleri veriliyor. Proje kapsamında her yıl belirlenen 10 yeni şehirde şimdiye kadar toplam 17 bin öğrenciye trafik güvenliği eğitimleri verildi.

Proje kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencileri arasında Afiş Yarışması da düzenleniyor. Yarışmayla çocukların, trafik güvenliği konusundaki beklentilerini kendi ağızlarından ifade etmesine ve çevrelerinde bu farkındalığı yükseltmelerine imkân sağlanıyor.

İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nin verimliliğini ölçme amacıyla yapılan ön-son test sonuçlarına göre trafik güvenliği, iletişim ve ilk yardım konularında şoförlerin bilgi düzeyinde yüzde 22 artış gözlemlendi.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next