Lastik.com.tr’ye İnovasyon Ödülü Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Lastik.com.tr’ye İnovasyon Ödülü

Brisa’nın sektörde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği Lastik.com.tr bu yıl düzenlenen SAP İnovasyon Forum’da ödüle layık görüldü.

Sunduğu yenilikçi hizmetlerle öncü çalışmalara imza atan Brisa, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği online satış platformu Lastik.com.tr ile SAP İnovasyon Forum’da ödüle layık görüldü. Brisa’nın dijital dönüşüm yolculuğunda, müşterilerine 360 derece değer sağlama misyonu doğrultusunda geliştirdiği ve SAP Hybris’le desteklediği çoklu satış kanalları stratejisinin ilk adımı olan Lastik.com.tr, “Müşteri Deneyimi” alanında en iyi e-ticaret platformu seçildi. 31 Mayıs Salı günü Rumeli Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen törende Lastik.com.tr projesini hayata geçiren ekip Brisa adına ödülü aldı.

Müşteri Deneyimi kategorisinin değerlendirilmesi SAP’ın Profesyonel Hizmetler, Destek, Satış ve Pazarlama yöneticilerinden oluşan jüri tarafından gerçekleştirildi. Değerlendirme kriterleri arasında projenin tamamlanmış ve yürürlükte olması, yenilikçilik boyutu, direk ve dolaylı olarak etkilediği kitle, vizyonu ve gelişime açık oluşu, tekrarlanabilir ve sektör için örnek teşkil etmesi yer aldı.

İnternetten kolay lastik değişimi

Araç kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak amacıyla 2011 yılında hayata geçirilen Lastik.com.tr, bu yıl müşteri öneri ve talepleri doğrultusunda tamamen yenilendi. Tüketiciler Lastik.com.tr ile binek, 4x4 ve hafif ticari araçlara uygun Bridgestone ve Lassa markalı lastikler kolayca satın alınabiliyor. Lastikler internet üzerinden seçilerek, ödemesi de yine site üzerinden anında yapılabiliyor. Site aranılan ürün için ebat ve özelliklere göre en kolay arama - satın alma imkanını sunarken, müşterileri yönlendirerek araçları için gerekli olan lastikleri de gösteriyor. Yüksek güvenli bir ödeme sistemine sahip sitede, internet üzerinden satışı yapılarak en yakın bayiye yönlendirilen lastikler, böylece müşteriye daha hızlı şekilde ulaşabiliyor. Kişiye özel kampanya tasarımı ve aktif Müşteri İlişkileri Yönetimi - CRM kullanılırken, düzenli olarak müşteri memnuniyeti anketi de yapılıyor. Lastik.com.tr ayrıca Lastik Kullanım Rehberi, Sık Sorulan Sorular gibi sürekli güncellenen detaylı içerikler sunuyor.

Energizer markalı akülerin de kısa süre içinde satışa sunulacağı Lastik.com.tr’den satın alınan lastiklerin değişimi, Türkiye genelindeki 400'ü aşkın anlaşmalı nokta aracılığıyla yapılıyor.

Lastik.com.tr kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde 2012 yılında Uluslararası İnteraktif Medya Ödülleri (IMA) kapsamında e-ticaret kategorisinde ‘Best in Class – Sınıfının En İyisi’ ödülüne layık görülmüştü.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next