Konuşan Arabalarda Yeni Trend İnternet Mavisi ve Pırıltılı Kırmızı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Konuşan arabalarda yeni trend internet mavisi ve pırıltılı kırmızı

BASF, önümüzdeki yılların otomotiv renk trendlerini sundu. BASF’nin RAW adını verdiği yeni trend koleksiyonuna göre; gelecekte renkler arabaların karakterini şekillendirecek, çarpıcı dokular ön planda olacak.

BASF’ın RAW adını verdiği yeni trend koleksiyonu, otomotivde öne çıkacak renkleri ortaya koyuyor. Koleksiyona göre mavi renk, bu alanda önemli bir role sahip olurken pazarda parlak mavi gölgelerden siyah mavi renk alanlarına kadar geniş bir yelpaze hakim olacak. Ayrıca yoğun 

kırmızı, parlak turuncu ve parıltılı sarı, otomobillerde cazibe yaratacak.

Öte yandan dijital teknolojiler, tüketim ve yaşam alışkanlıklarımızı çarpıcı bir şekilde değiştirirken gelecekte, “Nesnelerin İnterneti” her an çevre ile diyalog içinde olmamızı sağlayacak. Bu etkileşim, kendisini özellikle mavi kümede ifade eden renklerin tasarlanması açısından önemli bir kriter oluşturacak.

Cam partikülleri ile pırıltılı kırmızılar

Gelecekte, renk spektrumunun genişletilmesi ve olağandışı izlenimlerin elde edilmesi için efektler, Avrupa otomotiv pazarında kullanılacak. Dünyanın en önemli tasarım ödüllerinden Red Dot Ödülünü kazanmış özel efekt boyası XSpark®, boyaya özellikle lüks ve zarif bir efekt katıyor. İçerdiği saflaştırılmış cam partikülleri sayesinde ışığı çok daha iyi yansıtarak otomobilin pırıltısını artırıyor. Özellikle lüks sınıf segmentindeki modeller için bu boya, şekli destekleyen, ancak gösterişli olmayan bir homojen yüzey oluşturuyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next