Sosyal Sorumluluk Bilinci Turkcell’i Mobil Mükemmeliyet Ödülleri’nde Zirveye Taşıdı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Sosyal sorumluluk bilinci Turkcell’i Mobil Mükemmeliyet Ödülleri’nde zirveye taşıdı

Turkcell, mobil iletişim dünyasının en önemli ödülleri arasında yer alan Mobile Excellence Awards’da (MEA- Mobil Mükemmeliyet Ödülleri) Turkcell, “Sosyal Farkındalık” ve “İnsani Faaliyetler” kategorilerinde birinciliğe layık bulundu.​

Turkcell, mobil iletişim alanında ABD’deki en önemli yarışmalardan biri kabul edilen ve bu sene altıncısı düzenlenen “Mobile Excellence Awards”da (MEA – Mobil Mükemmeliyet Ödülleri) 2 önemli ödül kazandı. Aralarında Disney, Samsung, Qualcomm ve Sony gibi dünya devleri de bulunan 80 finalistin yarıştığı organizasyonda Turkcell, kendi işini kurmak isteyen kadınlara yönelik başlattığı ‘Ekonomiye Kadın Gücü’ projesiyle “Sosyal Farkındalık”, Suriyeli sığınmacılara götürdüğü mobil iletişim hizmetiyle de "İnsani Faaliyetler" dalında birinci seçildi. 

Yarışmada finalistler arasında yer alan, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Kıbrıs’taki engellilere yönelik düzenlediği ‘Engelsiz Hayat’ projesi de jüri tarafından övgüye layık görüldü. 

“Turkcell işleri tutku ve bağlılıkla sahipleniyor”
Bu sene dünyanın dört bir yanından 80 şirketin finalde yarıştığı Mobil Mükemmeliyet Ödülleri’nde kazananlar; stratejik başarı, teknolojinin etkin kullanımı, yaratıcılık ve uygulama kolaylığı ile etki kriterlerine göre seçiliyor. Mobil Mükemmeliyet Ödülü Jürisi her iki ödülün de Turkcell’e veriliş nedenini “Turkcell; hayata geçirdiği projeler, projelere verdiği stratejik öncelik, bu işleri tutku ve bağlılıkla sahiplenmesi ve projelerin toplum üzerinde yarattığı pozitif katkılarla insanlar için fark yarattı” sözleriyle özetledi. 

Ekonomiye Kadın Gücü’ne “Sosyal Farkındalık” ödülü
"Sosyal Farkındalık” alanında Turkcell’e ödül getiren proje, bir sene önce hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı himayesinde, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) işbirliğiyle başlayan proje kapsamında ilk etapta 55 bin kadın girişimci Turkcell’in teknoloji ve iletişim gücüyle buluştu. Bu sayı 1 yılda 10 bin artarak 65 bine ulaştı. Ekonomiye Kadın Gücü seferberliğinin hedefi, 4 yılda 100 bin kadını ekonomiye kazandırmak. Turkcell projeye 400 bin TL katkı vererek başladı. Sosyal borçlanma modeli aracılığıyla sağlanan destek yaklaşık 1 milyon TL’ye ulaştı.Turkcell kısa süre önce projeden yararlanan kadınların el emeği ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanındaki alıcılarla buluşturan internet sitesi Turkcell El Emeği Pazar Yeri’ni kullanıma sundu. Ayrıca kadınların kişisel gelişimlerine, iş dünyasındaki vizyonlarına katkı sağlamak üzere 11 ili kapsayan eğitim programını da hayata geçirdi. 

Turkcell’e ikinci ödül, geçtiğimiz yıl içerisinde Suriyeli mültecilerin konakladığı kampların iletişim altyapısını, gerekli yatırım ve çalışmaları hayata geçirerek kısa süre içinde tamamlaması nedeniyle “İnsani Faaliyetler” kategorisinde verildi.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next