Lassa, “Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam” Projesiyle 9 Bin 500 Çiftçiye Ulaştı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Lassa, “Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam” projesiyle 9 bin 500 çiftçiye ulaştı

Brisa’nın lastik sektöründe 41’inci yılını kutlayan markası Lassa, çiftçileri sürdürülebilir tarım uygulamaları hakkında bilgilendirmek ve trafikte güvenle yol almalarını sağlamak amacıyla yollara düştü. Lassa, “Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam Projesi” kapsamında 20 ilde 155 köyü gezerek 9 bin 500 çiftçiye ulaştı. Lassa’nın görevlendirdiği ziraat mühendisleri tarafından çiftçilere “İyi Tarım Uygulamaları”na yönelik 1600 reçete ve çözüm önerisi sunuldu.

Lassa ekipleri, Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam projesi kapsamında bu yıl, ziraat mühendisleri eşliğinde 20 ilde 155 farklı noktayı dolaşarak toplam 9500 çiftçiye eğitim verdi, “İyi Tarım Uygulamaları”na yönelik 1600 reçete ve çözüm önerisi sundu. Ayrıca römorkların karanlıkta fark edilmemesi nedeniyle yaşanan kazalara da dikkat çekerek, 4 bin 230 römorka da reflektör monte edildi. Lassa, projeye başladığı 2013 yılından bu yana toplam 10 bin 740 reflektör montajı gerçekleştirmiş oldu.

Projenin her durağında çiftçilere, bölgelerinde yetişen ürün çeşitlerine uygun olarak, tarımda verimlilik uygulamaları ve tarım ekonomisi hakkında toplam 5425 saat bilgi ve danışmanlık hizmeti verildi. Ardından, traktörlerin yoldaki görünürlüğünü arttırmak amacıyla reflektör montajı gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında ayrıca şut çekme, hafıza oyunu gibi keyifli oyun ve yarışmalar düzenlendi.

Amaç kazaların önüne geçmek

Projeyi değerlendiren Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü Egemen Atış, Brisa’nın yolculuğun geleceğini tasarlama vizyonu doğrultusunda çevresel, ekonomik ve toplumsal sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarına devam ettiğini ifade ederek “Brisa olarak, sürdürülebilir sosyal sorumluluk anlayışı ile toplumsal faydaya hizmet edecek projelere büyük önem veriyor, sektörümüzün de etkisiyle trafik emniyeti konusuna özellikle odaklanıyoruz. Bu projeyle de römorklarda reflektör kullanımının önemine dikkat çekerek, kazaları önleyebilmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

      


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next