Türkcell Teknoloji Zirvesi 2014 Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Turkcell Teknoloji Zirvesi 2014

12 bin konuk ve 200’ü aşkın fikir önderini ağırladı

Türkiye’nin en kapsamlı teknoloji etkinliklerinden Turkcell Teknoloji Zirvesi, 12-13 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Teknoloji zirvesi, 112 oturumda 200’ü aşkın fikir önderini, 12 binin üzerinde davetliyle bir araya getirdi.

Turkcell’in, kurumsal müşterilerini ve iş ortaklarını en önemli fikir önderleriyle buluşturmak, deneyimlerin paylaşıldığı bir zihin jimnastiği platformu yaratmak ve iş dünyasını tüm dünyada yaşanan teknolojik dönüşüme davet etmek üzere düzenlediği Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni, 12 bin katılımcı izledi. 112 oturumda sahne alan 200’ü aşkın fikir önderi, teknolojik dönüşümün iş dünyasına etkilerini tartıştı.

Ana teması “İleri Turkcell Teknolojisiyle Şirketinizi Geleceğe Taşımak” olan zirvenin açılışını, “Yarın İçin Şimdi” başlıklı konuşmasıyla Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş gerçekleştirdi. Kocabaş’ın ardından Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ana konuşmacı olarak sahne aldı.

Ciliv’den şirketlere çağrı: “Turkcell’le birlikte kürek çekin”

Zirvenin ana konuşmacısı, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Yeni Dünyada Kazanmak” başlıklı oturumu gerçekleştirdi. Bu başlığı özellikle tercih ettiğini belirten Ciliv, bir teknoloji devrimi olduğunu ve artık yeni bir dünyanın varlığını kabul etmek gerektiğini vurguladı. Ciliv, konuşmasında şunları söyledi: “Herkes kazanmak ister. ‘Nasıl kazanacağız?’ sorusunun yanıtı ise geleceği doğru okumak. Dünya çapında en başarılı iş sahiplerini tanıma fırsatım oldu, hepsinin ortak noktası geleceği iyi okumaları. Yeni dünyayı teknoloji şekillendiriyor. Eğer bu dünyayı iyi tanırsak hep beraber kazanırız. Turkcell olarak biz takım oyununa büyük önem veriyoruz. Tıpkı kendi içimizde olduğu gibi müşterilerimizle kurduğumuz ilişkide de bu önemli bir faktör. Bir kürek takımı gibi birlikte çalışarak değer yaratmanın önemine inanıyoruz. ”

Ciliv, Ankara’da gerçekleşen Turkcell 20’nci yıl resepsiyonunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan aldığı müjdeyi de Teknoloji Zirvesi katılımcılarıyla paylaştı. Ciliv, “Bireyler, şirketler, şehrimiz ve ülkemiz için internet altyapısı çok önemli. Bugün dünya ‘önce mobil’ diyor. 20’nci yıl resepsiyonumuzda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan müjde verdi, 2015’te 4G Türkiye’ye gelecek. Turkcell olarak 4G’ye hazırız. Ayrıca 5G için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Mükemmel kapitalizme doğru gidiyoruz”

Zirve’nin ikinci gününde açılışı, “Mobil Nesil” başlıklı konuşmasıyla Turkcell Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş gerçekleştirdi.

Kulabaş’ın ardından dünyanın en zeki insanlarından biri kabul edilen ünlü fizikçi Dr. Michio Kaku “Gelecek 20 yıl” başlıklı sunumunu Turkcell Teknoloji Zirvesi katılımcılarıyla paylaştı.

Kaku  konuşmasında şunları kaydeti: “Zenginlik bilim ve teknolojiden geliyor. Her 80 yılda bir yeni bir inovasyon dalgası oluştuğunu görüyoruz. İlk dalga buhar makinasının icadıydı, ikinci dalga, elektrik ve otomobille geldi, üçüncüsü ileri teknolojiydi; bilgisayarlar, uydular, lazerler, telekomünikasyon ve internet sürdürülebilir olmayan bir zenginlik yarattı. Peki dördüncü dalga ne olacak? Biyoteknoloji, yapay zekâ ve nano-teknolojinin gelişmesiyle tüm endüstrilerin tek tek dijitalleşeceğini söyleyebiliriz. Bugün medya dijitalleşiyor. Gazeteler ve dergiler buna ayak uyduramayınca batıp gidiyor. Ulaşım, tıp, eğitim dijitalleşecek. Gelecekte oturma odanızın dört duvarı dijital ekranlarla kaplı olacak. Camı olmayan 3D televizyonlar izleyeceğiz. Bir yeriniz ağrıdığında duvar kâğıdınızın önüne geçip ‘robot doktor’a muayene olabileceksiniz. 3D yazıcılarla üretim dijitalleşecek. Seri üretim değil seri kişiselleştirme mümkün olacak. Tüm bunların sonucunda, ‘mükemmel kapitalizm’ e doğru gidiyoruz.  Ticari kapitalizmden entelektüel kapitalizme doğru gidiyoruz. Kazanan uluslar, entelektüel kapitalizmi doğru kavrayanlar olacak. Bu durumda kazanan inovasyoncular, hayal kuranlar, bilimi ve teknolojiyi doğru kullananlar olacak.”


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next