25. Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

25. Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı “sürdürülebilir başarıya” odaklandı

25. Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerini buluşturdu. Konferansta, şirketler geleceğe yön veren uygulamalarını ve deneyimlerini paylaşırken Türkiye’nin hedefleriyle ilgili de önemli mesajlar verildi.

Brisa’nın düzenlediği 25. Sürdürülebilir Değişim Konferansı, Sabancı Center’da dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın açılış konuşmasında, Türkiye’nin ekonomik hedeflerine dair önemli mesajlar verdiği konferansta dikkat çekici isimlerinden biri, dünyanın ilk yakıtsız uçağı Solar Impulse’ın mucidi Bertrand Piccard oldu.

“Yeni sanayi politikasını dört gözle bekliyoruz”

Türkiye’nin geçtiğimiz yıl dirayetle uygulanan mali disiplin sayesinde yüzde 3-4 bandında büyüdüğüne dikkat çeken Güler Sabancı, ekonomiye dair tespitlerini ve hazırlanmakta olan yeni sanayi stratejisine yönelik düşüncelerini paylaştı. Sabancı, “Hedefimiz makro istikrar bozmadan yüzde 5-6 büyümeyi başarmak olmalı. Toplumsal güven, yeni anayasa, birlik ve beraberlik içinde yarınına güvenen bir ülke olmamız gerekiyor. Ancak yüzde 5-6 büyüme için ekonomi ve sanayi politikamızda uzun vadeli kapsamlı ve gerçekçi reformlar gerekiyor. Türkiye bu yeni teknoloji devrine sanayisiyle entegre olmayı başarabilirse, işte o zaman istediğimiz büyüme dönemine girebiliriz” şeklinde konuştu.

 “İnovasyon sayesinde çok önemli işler çıkardık”

Brisa’nın inovasyon ve “müşteri odaklı” çalışma anlayışını işinin merkezine koyduğunu belirten Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman “Biz Brisa olarak şirketimizin vizyon ve misyonunu yeniden belirlerken yüzümüzü müşteri odaklılığa döndük. Bu kararın sonrasında tüm yaklaşımımız değişti. Önce satış şirketi olduk, ardından pazarlama şirketi olduk. Bugün tamamen müşteri odaklı bir şirket olmak için çalışıyoruz. Biz Brisa için inovasyonu sadece bir fikir geliştirme olarak görmüyoruz. İnovasyonu şirketimizin DNA'sına nasıl sokabiliriz diyerek şirket içinden fikirler topladık. Daha sonra bu fikirleri ticari olarak kullanarak çok önemli işler çıkardık. diye konuştu.

Solar Impulse’ın mucidi Piccard, konferansta büyük ilgi topladı

Brisa 25. Sürdürülebilir Değişim Konferansı’nın konukları arasında dünyaca ünlü bir pilot da bulunuyordu. Dünyanın ilk güneş enerjisiyle çalışan uzun menzilli uçağı Solar Impulse’ın mucidi Bertrand Piccard, 2015’te dünyanın çevresini güneş enerjili bir uçakla dolaşmayı başaran ilk insan olmak hedefine giden inovasyon yolculuğunu seyircilerle paylaştı.

Sabancı Üniversitesi, SAP, B/S/H/, Vodafone, THY, Unilever gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen kurumlarına ve ilham veren konuşmacılara ev sahipliği yapan konferansta, dijital iletişim ve teknoloji çağında insanoğlunun gelecek yolculuğunu şekillendiren gelişmeler ele alındı.

Brisa’nın Toplam Kalite yolculuğu kapsamında ilk kez 1992’de şirket çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen “İyileştirme Konferansı”, 1995’ten itibaren toplumsal sorumluluk bilinciyle farklı sektörlerden kurum ve şirketlere de açılarak, yıllar içerisinde uluslararası bir nitelik kazandı. Bugün iş mükemmelliği ve kalite alanında geleneksel bir platform haline gelen konferans, bu yıldan itibaren “Brisa Sürdürülebilir Değişim Konferansı” adıyla düzenlenmeye devam edecek.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next