MAPFRE GENEL SİGORTA Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

“İnovatif ürün ve hizmetlerle sektöre yön veriyoruz”

Dünya’nın en büyük sigorta gruplarından olan MAPFRE, Türkiye'de MAPFRE GENEL SİGORTA adıyla hizmet alanını ve kalitesini genişletmeye devam ediyor. Türkiye sigorta sektöründe son beş sene içerisinde 5 sıra birden yükselerek 5’inciliğe ulaşan MAPFRE GENEL SİGORTA, sigortalılarına sağladığı ürün ve hizmetlerle fark yaratıyor. MAPFRE GENEL SİGORTA Genel Müdür Yardımcısı İlker Sırtıkırmızı, MAPFRE GENEL SİGORTA’nın dünya ve Türkiye’deki konumunu ve hizmetlerini anlattı.

MAPFRE GENEL SİGORTA’nın Türkiye’deki konumu hakkında bilgi alabilir miyiz?

Türkiye, sigorta sektöründe son dönemde yakaladığımız hızlı yükselişimizi sürdürüyoruz, son 5 yıl içerisinde prim üretimi anlamında 10. sıradan 5’inciliğe yükseldik ve büyümeye de devam ediyoruz. Bu yakaladığımız başarıda acente ve iş ortaklarımızın payını kesinlikle göz ardı edemeyiz. MAPFRE Ailesi olarak hep birlikte büyümeye devam ediyoruz. 2014 itibarıyla 18 bölge müdürlüğümüz ve 2 bin 500’ün üzerinde acentemizle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Geniş acente ağımız ve Türkiye’nin her köşesine ulaşmamızı sağlayan bölge müdürlüklerimizle müşterilerimize en kaliteli hizmeti sağlamak için çalışıyoruz.

Sunduğumuz hizmetler ve acente ağımızı bir kenara bırakırsak finansal anlamda güven veren güçlü yapımızdan da burada bahsetmemiz gerekir. 2007’den bu yana dünyanın en önemli Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, kredi notumuzu “AA Tur” olarak teyit ediyor, bu yakalaması zor başarı finansal anlamda da sektörümüzün en güçlü şirketleri arasında yer aldığımızın güçlü bir kanıtı.

“MAPFRE Grubu, ilk yarıyılda 13 milyar 720 milyon Euro ciro elde etti”

MAPFRE GENEL SİGORTA, MAPFRE Grubu’nda nasıl bir yere sahip?

MAPFRE çok büyük bir organizasyon ve dünya çapında çok büyük operasyonlara imza atılıyor. Grup ilk yarıyıl sonuçlarına göre 2014  içerisinde 13 milyar 720 milyon Euro ciro ve 457,7 milyon Euro net kâr sağladı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde MAPFRE Başkanı Antonio Huertas yaptığı basın toplantısıyla, İngiliz Sigorta Grubu Direct Line’ın Almanya ve İtalya’da hizmet veren şirketlerinin 550 milyon Euro’luk bir yatırımla satın alındığını açıkladı.

Bu büyük ve önemli yapının içerisinde MAPFRE GENEL SİGORTA’nın oldukça önemli bir yeri olduğunu söyleyebilirim. İspanya’da Grubumuzun üst düzey yöneticileri düzenli olarak Türkiye’nin Grup içerisinde stratejik bir öneme sahip olduğunu ve EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi’nde MAPFRE GENEL SİGORTA’nın öne çıktığını açık bir dille belirtiyor. Yani MAPFRE GENEL SİGORTA’nın 47 ülkelik yapı içerisinde stratejik öneme sahip 5 şirketten biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sigorta sektöründeki hedefiniz nedir?

MAPFRE GENEL SİGORTA olarak çok hızlı bir büyüme ivmesi yakaladık, son iki yılda üst üste yüzde 50 büyüdük ve bunu karlı bir şekilde yapmayı başardık. Sektörde an itibariyle 5. sıradayız, öncelikli hedefimiz ilk 3 içerisine girmek.

Ayrıca çıkartacağımız inovatif ürün ve hizmetlerle sektörümüze yön veren şirket olma özelliğimizi koruyacağız.

Şirketiniz tanıtım faaliyetlerine yönelik ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

Türkiye’nin en hızlı büyüyen sigorta şirketlerinden biri olan MAPFRE GENEL SİGORTA markasının bilinirliğinin artırılması için, reklam kampanyalarından, sponsorluk anlaşmalarına kadar pek çok alanda çalışmalar yapıyoruz. Radyo, TV, gazete ve sinema gibi alanları kapsayan mecralarda reklam faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yaptığımız reklam çalışmalarında Sertab Erener gibi ülkemiz için önemli bir isimle çalışıyoruz. Sertab Erener bugüne kadar yakaladığı başarılarla MAPFRE GENEL SİGORTA markası ile çok örtüşen bir isim, birlikte çok güzel işler yaptığımızı düşünüyorum.   

Ayrıca son tüketiciye temas edebileceğimiz alanlarda sponsorluk çalışmaları yapmaya özen gösteriyoruz. Bu alanlara en güzel iki örnek olarak Ülker Arena Spor Kompleksi ve İstanbul Park F1 pistini verebilirim.

MAPFRE GENEL SİGORTA

1948’de, Türkiye Kredi Bankası A.Ş. ve dönemin bazı girişimcileri tarafından kurulan T.GENEL SİGORTA, 1975’te Çukurova Holding bünyesine katıldı. 2007’de İspanya ve Güney Amerika'nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE’nin, Çukurova Holding hisselerinin yüzde 80’ini alarak şirketin hâkim ortağı olmasının ardından, Nisan 2009’a hisselerin tamamını alarak MAPFRE GENEL SİGORTA unvanı ile faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Getirdiği bir dizi yenilikçi yaklaşımla Türkiye sigortacılık sektöründe değişimin ve dinamizmin yeni yüzü olan MAPFRE GENEL SİGORTA, geçmişten bugüne getirdiği 60 yılı aşkın deneyimi ve uluslararası gücüyle, Türk ekonomisine olan katkılarını devam ettiriyor. MAPFRE GENEL SİGORTA, sahip olduğu yaygın profesyonel acente ağı aracılığı ile tüm sigorta branşlarında hizmet veriyor ve geniş reasürans kapasitesi, mali gücü, yüksek hasar ödeme kabiliyeti ve hasar ödeme hızı sayesinde sektördeki en güçlü ve en güvenilir kuruluşlar arasında yer alıyor.  


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next