MARKALARIMIZDAN HABERLER Anasayfa > Basın Bültenleri
Bülten Adı Tarihi
Paris’te SKODA KODIAQ ile SUV Segmentine Yeni Bir Soluk 29.09.2016

Çek üretici Skoda’nın, SUV atağındaki en önemli adımı olan Kodiaq, Paris Motor Show’da ilk kez kamuoyu önüne çıktı. Markanın ilk büyük SUV modeli olarak dikkatleri üzerine çeken Kodiaq, şubat ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulmaya başlanacak. Skoda açısından yepyeni bir dönemi işaret eden Kodiaq, Türkiye’de de markaya yeni hayranlar katacak.

Tüm modellerinde olduğu gibi sınıfının standartlarını yeniden belirleyecek Kodiaq, Skoda’nın özellikle yeni nesil Superb’de kullandığı etkileyici tasarım dilinin SUV sınıfındaki yansıması durumunda. Çekiciliğin yanı sıra olağanüstü pratikliği de bir arada sunan Kodiaq, 5 koltuklu veya 7 koltuklu olarak tercih edilebilecek. Kodiaq, Skoda’ya özgü “akıllıca” donanımların yanı sıra en son teknolojiye sahip eğlence ve güvenlik sistemleriyle de satın alınabilecek.

Sınıfının en büyük ve pratik bagaj hacmini sunan Kodiaq, böylelikle iddiasını daha ileriye taşıyor. 680 lt’lik bagaj hacmi, arka koltuklar katlandığında 2065 lt’ye çıkıyor.

Skoda Kodiaq’ta ikisi dizel, 1.4 lt ile 2.0 lt arasında hacimlere sahip 5 farklı motor seçeneği bulunuyor. Tüm motorlar, Start&Stop sisteminin yanı sıra “fren enerjisi geri kazanım” sistemi ve yüksek güce karşılık düşük tüketim sunan verimli termal yönetim özelliğine sahip. Skoda Kodaiq, 1.4 TSI 150 PS benzinli ve 2.0 TDI 190 PS dizel motorlarda 4x4 sürüş seçeneğini aynı zamanda DSG şanzıman ile kombine etme imkanı sunuyor.

Yüce Auto

* Skoda Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.

*Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yıllık bir geçmişe sahiptir.

* Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin “Onursal Başkanı“dır.

* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına sahiptir.

* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 33 Yetkili Satış, 36 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.

*Skoda Superb, Otomobil Gazeticeleri Derneği tarafından 2016 yılında “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülünü almıştır.

* 2015 yılında 22.107 araç teslim eden Yüce Auto, bir önceki yıla göre satışlarını %53 artış sağlayarak %3.05’lik pazar payına ulaşmıştır.

Skoda Auto

* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan Skoda, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.

* Skoda, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.

* Marka, bugün dünya çapında 7 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Yeti ve Superb.

* 2013 yılında Skoda, 15 milyonuncu aracını üretti.

* 2014’te ve 2015’te bir takvim yılı içerisinde 1 milyondan fazla araç satan Skoda tarihinde bir rekor kırdı.

Bilgi İçin: Message İletişim / Fatih Yurdatapan / 0216 318 84 71

fyurdatapan@messageiletisim.com